Ett par dagar efter lanseringen av Amazfit Pop 3S, Amazfit är tillbaka igen och gav oss en ny smartklocka som heter Amazfit Pop 3R. Den bärbara är en fitnesstracker-klocka som kommer i en cirkulär form med en 1,43-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive med en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 100 sportlägen, IP68 vattentät, och stöd Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Amazfit Pop 3R Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya Amazfi Pop 3R-klocka har en cirkulär design som ser sportig ut, ståtlig, och passar män och kvinnor.?Mäter 45,5¡Á45,5¡Á10,8 mm och väger cirka 55,4g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Amazfit Pop 3R-kroppen är gjord av metall medan remmen finns i silikon och stål. Angående bildskärmen! Denna Pop 3R smarta klocka använder en 1,43-tums stor AMOLED-pekskärm som stöder en alltid-på-skärm och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och silverfärger.
Funktioner hos Pop 3R Smart Watch:

Amazfit Pop 3R är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna Amazfit Pop 3R smartklocka har en högtalare och mikrofon som låter dig ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Bluetooth-samtal, 100 Sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.1, Och många fler. Denna enhet har också en 300 mah batterikapacitet med 12 Dagar av batteritid.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Amazfit Pop 3R Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Pop 3R |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45.5¡Á45,5¡Á10,8 mm |
| Vikt | 55.4g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 566 Pixels |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | 100 Idrottslägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Normal användning | 12 dagar |
| Appens namn | Tvål |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 100 sportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för Smartwatch
Pris och släppdatum?
Amazfit Pop 3R smartwatch kommer att finnas tillgänglig snart i juni på denna marknad i en prisklass mellan $40 till $60. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






