BlitzWolf BW-AT3 är?ytterligare en ny 2023 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.35-inch IPS screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Sömnmonitor, Multi-sportlägen, IP67 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of BlitzWolf BW-AT3 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new BlitzWolf BW-AT3 watch got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. It measures 52*47*11.8mm and weighs about 46.5g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av fallet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
BlitzWolf? BW-AT3 smartwatch body is made of zinc alloy with PC plastic while the strap is of silicone, läder, och stål. Angående bildskärmen! This BW-AT3 smartwatch has a 1.35-inch large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 390 x 390 pixlar. Denna smartklocka är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och silverfärger.
Features of the BW-AT3 SmartWatch:

BlitzWolf BW-AT3 is an IP67 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This BlitzWolf BW-AT3 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Andningsträning, Multi-sportlägen, en stillasittande påminnelse, En hitta telefon, och så vidare. Denna gadget har en 250 mah batterikapacitet med 3-6 dagar med normal användning och 15 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
BlitzWolf BW-AT3 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | BW-AT3 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 52*47*11.8mm |
| Vikt | 46.5g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.35 Tum |
| Skärmupplösning | 390 x 390 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 & V3.0 |
| Nfc | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 250 mAh |
| Normal användning | 3-6 dagar |
| Appens namn | Fitcloud Pro |
| Rem | Silikon, Stål, Läder |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, MultiKinds av hälsoövervakning, +100 Idrottslägen, Multi-watch faces
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The BlitzWolf BW-AT3 smartwatch is currently available only on Banggood. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






