Här är en annan ny smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid, Cubot C20 Pro. En sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 1.83 tum TFT-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, Blodsyremonitor, 123 sportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design.:

Som du ser på bilden ovan, denna Cubot C20 Pro smartklocka kommer i en fyrkantig form som ser robust ut, ståtlig, och passar män och kvinnor. Mäter 54*43*12,3 mm och väger ca 52g. Det finns två knappar på höger sida av fodralet, Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Cubot C20 Pro smart klockkropp är gjord av zinklegering medan remmen är av silikon. Angående bildskärmen! Denna C20Pro smarta klocka använder en 1,83-tums stor IPS-pekskärm skapad med en upplösning på 240 x 286 pixlar. Den bärbara är också packad med olika urtavlor och finns i svarta och orangea färger.
Funktioner hos C20Pro Smart Watch:

Cubot C20 Pro är en IP68 vattentät smartklocka, du kan bära den medan du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan! Denna C20 Pro smartklocka är utrustad med högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via smartklockan. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Blodsyremonitor, Ring eller meddelande påminnelse, Appavisering, och mer. Denna fitness tracker är också utrustad med en 380mAh batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 15 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 7 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN HÄNLIGEN
Cubot C20 Pro Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | C20Pro |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 54*43*12.3mm |
| Vikt | 52g |
| Färger | Svart, Orange |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.83 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 286 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja (123 sportlägen) |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 380 mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | OCH UT |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, 1.83 Stor skärm, 123 sportlägen, 4 Slags hälsoövervakning, Bluetooth-samtal
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
C20 Pro?smartwatch är tillgänglig just nu endast på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2024



