F33 är en annan nyhet 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,43-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av F33 2024 Smart klocka 3 I 1:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya F33-klocka fick en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 47*47*13mm och väger ca 50g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
F33 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna F 33 smart klocka har en 1,43-tums AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Den här enheten är också packad med olika urtavlor och är endast tillgänglig i svarta och silverfärger.
Funktioner hos F 33 Smart klocka:

F33 är en IP67 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna F33 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en SPO2 -blodsyremonitor, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, TWS hörlurar, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. Denna bärbara har en 280mAh batterikapacitet med 3-7 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
F33 TWS Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | F33 Titta |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47*47*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280 mAh |
| Normal användning | 3-7 dagar |
| Appens namn | CanFit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen, TWS hörlurar, 4GB minne
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
F33 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



