HD8 Ultra är en annan ny 2022 Apple Watch Ultra Copy available in the market at a cheap price. The wearable is a sporty smartwatch that got a square design with a 2.02-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Nfc, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of HD8 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new HD8 Ultra got a square design that looks stylish, modern, och liknar Apple Watch Ultra. Mäter 49*44*13mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The HD8 Ultra smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This HD8Ultra smart watch uses a 2.02-inch Large IPS touch screen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 320*360 pixlar. Denna Apple Watch-klon är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, orange, grå, och gula färger.
Features of HD8Ultra Smart Watch:

HD8 Ultra is an IP68 waterproof smartwatch, which means you?can wear it when you wash your hands or on rainy days. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This HD8 Ultra smartwatch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna bärbara är utrustad med en 380 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HD8 Ultra Smartwatch Full Specs:
| Anordning | HD8 Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Orange, Grå, Gul |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.02 Tum |
| Skärmupplösning | 320*360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 380 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Fitcloudpro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.02-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The HD8 Ultra smartwatch is available right now only at Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022






