A couple of months after launching the Huawei Watch D, Huawei may start thinking of launching the Huawei Watch D2 i 2024. The wearable is a fitness tracker watch that may come square with a 1.64-inch AMOLED screen and may be equipped with a heart rate monitor, Blodtrycksmätare, Husläkare, EKG, Nfc, IP68 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Huawei Watch D2 Smartwatch Full specs:
Än så länge! there are no rumors or information about the looks or technical features of the Huawei Watch D2. Dock, we will put our full expectations of the Upcoming Huawei Watch D 2 Smartklocka.
| Anordning | Huawei Watch D2 |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 51 x 38 x 13.6 mm |
| Vikt | 41g |
| Färger | Silver, Vit |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.64 Tum |
| Skärmupplösning | 456 x 280 pixlar |
| Operativsystem | HarmonyOS 3.0 |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | Ja |
| Nfc | Ja |
| Högtalare | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | 5Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 320 mAh |
| Normal användning | 7-10 Dagar |
| App | Huawei hälsa |
| Rem | Läder, Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pris och releasedatum?
Än så länge, there’s no information about the release date of the Huawei Watch D2, but we expect that Huawei will launch the Watch D2 in June 2024 till en prisklass mellan $350 till $380. Buy Huawei Watch D
Du kanske också gillar att kolla in: De nya och senaste smartklockorna 2024






