Efter Kospet Raptor och Främsta 2 4G smartklocka. Kospet is back again and brought us a new 2021 heter smartklocka Kospet Rock. This wearable comes with a totally different design from the previous Kospet’s watches and equipped with a heart rate monitor, a Blood Pressure monitor, 20 sportlägen, 3Vattentät bankomat, och mer. Så låt gå till fullständiga detaljer!
Design of KOSPET ROCK Smartwatch?

Som du ser på bilden ovan! This Rock smartwatch comes with a unique design very different from the trendy smartwatches available out in the markets. It looks rugged, modern, och lämplig för män och kvinnor.?Measuring 48*43*12.7mm and weighing about 50.5g. Det finns två knappar på höger sida och två knappar på vänster sida av fodralet, Den ansvarar för funktionen att slå på runback. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The watch body is made out of Metal while the strap is available in TPU. Angående bildskärmen! This Kospet Rock watch has a 1.69inch Large TFT touch screen and created with a resolution of 240 x 280 pixlar. The wearable also packed with a variety of watch faces and supports customized dials.
Features of the Rock Smart Watch?

Kospet ROCK is a 3ATM waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den medan du tvättar händerna, på regniga dagar, eller till och med när du simmar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan! Den bärbara kan också spåra 20 sports activities included walking, spring, cykling, klättrande, fotboll osv. This Kospet Rock also has a blood pressure monitor, pedometern, stillasittande påminnelse, Bluetooth 5.0, samtal och meddelande påminnelse, Anti-förlorad, förinställd urtavla, timer, stoppur,..etc. Smartklockan har en 350 mah batterikapacitet med 15 dagar med normal användning och 50 Days of Standby Time.
Kospet Rock Smartwatch User manual:
After you get the Rock watch! Du måste följa dessa enkla steg:
- Install The DA FIT App on your smartphone, som finns i både App Store och Play store.
- Para ihop din telefon med smartklockan via Bluetooth, då kommer Smartwatch-timingen att ställas in automatiskt
Grattis! Så nu kan du skicka samtal, synchronize your calendar or receive your smartphone’s notification all directly from the smartwatch, du kan också visa all data som samlats in av smartklockan, såsom puls, stegräkning, eller sömnkvalitet direkt till din smartphone för en större skärm och bättre dataanalys.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Kospet Rock Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Rock watch |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 48*43*12.7mm |
| Vikt | 50.5g |
| Färger | Svart, Grön |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.69 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 280pixels |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Inga |
| Mikrofon | Inga |
| Multisportläge | Ja (20 sportlägen) |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | 3Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 350 mAh |
| Beredskaptid | 50 dagar |
| Appens namn | DUM |
| Rem | Tpu |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Unique Design, Stor skärm, Lämplig för simning, 20 sportlägen, 4 Kinds of Health monitoring, Bluetooth 5.0, Stort batteri
Nackdelar: Det stöder inte Bluetooth-samtal
Kospet Rock Price and availability?
Kospet Rock smartwatch is available on Aliexpress and Banggood at different Prices. Du kan välja bästa pris för dig!
Kontrollera priset på Aliexpress
Kolla pris på Banggood
Se pris på Gearbest
Du kanske gillar också: The New and Latest Kospet Smartwatches 2023






