HW Ultra 2 är en annan ny 2023 Apple Watch Ultra Clone som stöder Bluetooth-samtal och kompass till ett överkomligt pris. Det är en sportig smartklocka som kommer fyrkantig med en 2,1-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, ChatGPT, NFC åtkomstkontroll, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av HW Ultra 2 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya HW Ultra 2 fick en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49,3*44*14mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
HW Ultra 2 Smartwatch -kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna HW Ultra2 smarta klocka använder en 2,1-tums stor AMOLED-pekskärm täckt med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 240*296 pixlar. Denna pryl är också packad med olika urtavlor och finns i svart, grå, och orange färger.
Funktioner hos HW Ultra2 Smart Watch:

HW Ultra 2 är ett IP68 -vattentätt smartur, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna HW Ultra2-klocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är SPO2 blodsyremätare Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Kompass, ChatGPT Multisport-lägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth 5.2, och så vidare. Detta smartur har en 200 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HW Ultra 2 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | HW Ultra2 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49.3*44*14mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Grå, Svart, Orange |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 2.1 Tum |
| Skärmupplösning | 240*296 Pixels |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 200 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.1-tum Stor AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, ChatGPT, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
HW Ultra 2 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



