Lemfo K22 Pro är en annan nyhet 2022 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som fått en robust cirkulär design med en 1,32-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, Blodsyremonitor, Multisportlägen, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av K22 Pro SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya K22 Pro Watch kommer i en cirkulär form som ser stilig ut, oländig, och passar män och kvinnor. Mäter 47*47*13,5 mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Lemfo K22 Pro smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering och plast medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna K22Pro smarta klocka använder en 1,32-tums touch retina IPS-skärm täckt av gorillaglas och skapad med en upplösning på 360 x 360 pixlar. Denna bärbara är packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, brun, och grå färger.
Funktioner hos K22Pro Smart Watch:

K22 Pro är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. Lemfo K22 Pro smartklocka är även utrustad med högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Blodsyremonitor, Multi-sportlägen, Stillasittande påminnelse, Braith träning, Meddelanden, Väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth, och så vidare. Denna bärbara har en 400 mah batterikapacitet med 3-8 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- BÄSTA 10 BÄSTA SMARTKLOCKOR 2022
K22 Pro Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | K22Pro |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47*47*13.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Grå, Brun |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.32 Tum |
| Skärmupplösning | 360 x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| NFC-åtkomstkontroll | INGA |
| Bluetooth-samtal | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400 mAh |
| Normal användning | 3-8 dagar |
| Appens namn | ¨c |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, Bluetooth-samtal, 20 sportlägen, 4 Slags hälsoövervakning, Stort batteri, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
K22 Pro smartwatch är just nu endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2023



