E600 är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är ett träningsband som kommer i rektangulär form med en 1,47-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, Blodtrycksmätare, Blodsockertest, EKG, Termometer, Multi-sportlägen, och så vidare. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av E600 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, Detta nya E600 smarta armband kommer i en böjd rektangulär form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 44*26*11mm och väger ca 35g. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
E600 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon och läder. Angående bildskärmen! Detta e 600 smart klocka har en 1,47-tums touch retina IPS-skärm böjd med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 172 x 320 pixlar. Denna bärbara är packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, blå, röd, och bruna färger.
Funktioner hos E600 Smartband:

E600 är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna fitnesstracker hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. E600 smartwatch är även utrustad med en termometer som gör att du kan övervaka kroppstemperaturen i realtid. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Blodsyremonitor, Blodsockertest, EKG, Multi-sportlägen, Stillasittande påminnelse, Braith träning, Meddelanden, Väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth, och så vidare. Denna enhet har en 160 mah batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- BÄSTA 10 BÄSTA SMARTKLOCKOR 2023
E600 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | E600 |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 44*26*11mm |
| Vikt | 35g |
| Färger | Svart, Blå, Röd, Brun |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.47 Tum |
| Skärmupplösning | 172 x 320 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| EKG | Ja |
| Bluetooth-samtal | INGA |
| Multisportläge | 15 sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 160 mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | H band |
| Rem | Silikon, Läder |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, EKG + PPG, 15 sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, Flera urtavlor
Nackdelar: Bluetooth-samtal saknas
Pris och tillgänglighet?
E600 smartwatch finns just nu endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



