ESTG KR10 är en av de senaste 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är ett sportigt smartur som finns i en cirkulär form med en 1,39-tums IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 100 Idrottslägen, IP67 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of The KR10 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new KR10 watch comes in a circular shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 55,4*47,2*13,3mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The KR10 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is of silicone. Angående bildskärmen! Denna KR 10 smart watch has a 1.39-inch large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 360 x 360 pixlar. This wearable is also packed with various watch faces and is available in black and blue colors.
Funktioner hos KR 10 Smart klocka:

KR10 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, så att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This KR10 smart watch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, 100 Sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, och så vidare. Denna bärbara har en 450mAh batterikapacitet med 3-10 dagar med normal användning och 60 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
KR10 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | KR10 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 55.4*47.2*13.3mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Blå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.39Tum |
| Skärmupplösning | 360x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | +100 sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450mAh |
| Normal användning | 3-10 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Robust design,? Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, +100 Idrottslägen, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The KR10 smartwatch is available currently only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



