Lokmat Comate 2 Pro är en annan ny 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig klocka som kommer cirkulär med en 1,46-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av Lokmat Comet 2 Pro Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya Lokmat Comet 2 Pro har en cirkulär form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Den mäter 53 x 47.5 x 12.6 mm och väger ca 75g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av fodralet, Det är ansvarigt för funktionen av svängen på/av. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Lokmat Comet2 Pro smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon, läder, och stål. Angående bildskärmen! Denna Comet2 Pro smarta klocka använder en 1,43-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D glasartad och skapad med en upplösning på 360×360 pixlar. Denna enhet är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart färg.
Funktioner hos Comet2 Pro Smart Watch:

Lokmat Comate 2 Pro är en IP68 vattentät smartklocka, Vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer som gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna Lokmat Comet2 Pro smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via smartklockan. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, Stillasittande påminnelser, Anti-förlorad, timer, stoppur, Röstassistent, Bluetooth 5.0 mm. Den bärbara har en stor 320mAh batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 15 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 7 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN
Lokmat Comate 2 Pro Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Comet2 Pro klocka |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 53 x 47.5 x 12.6 mm |
| Vikt | 75g |
| Färger | Svart |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.46 Tum |
| Skärmupplösning | 360×360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 320 mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | Fitcloud Pro |
| Rem | Silikon, Läder, Stål |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer:
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, Multi-sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Lokmat-kometen 2 Pro-klocka är för närvarande endast tillgänglig på Banggood. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024




