WS68 Ultra är en av de senaste 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is an Apple Watch Ultra clone that comes in a square shape with a 1.85-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, IP68 vattentät, Multisportlägen, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of WS68 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new WS68 Ultra Watch comes in a square shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*13mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The WS68 Ultra smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! Denna WS 68 Ultra smart watch has a 1.85-inch Large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 240*285 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, silver, grå, och orange färger.
Kontrollera också:?5 Bästa Apple Watch Ultra Clone (Kopiera) 2023
Funktioner hos WS 68 Ultra smart klocka:

WS68 Ultra is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This WS68 Ultra smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har en 260 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
WS68 Ultra Smartwatch Full Specs:
| Anordning | WS68Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Grå, Orange |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.85 Tum |
| Skärmupplösning | 240*285 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 & V3.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | Hryfine |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi Sport-lägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The WS68 Ultra smartwatch is available right now only at Aliexpress and Alibaba at different prices.
Kolla pris på Alibaba
Kontrollera priset på Aliexpress
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






