After two years of launching the Lemfo LES3 watch. LEMFO is back again and launched a new 4G smartwatch in the LES Series genaamd LEMFO LES4. The new wearable got a round shape with 1.6 inches large screen and equipped with an MT6739 processor, 1GB RAM, 16 GB-ROM, en het uitvoeren van Android 7.1.
Design of Lemfo LES4 Watch Phone?

Zoals je op de bovenstaande afbeelding ziet! This new LES4 watch got a round shape a little like Lemfo LEM12 Pro. It looks stylish, modieus, en geschikt voor mannen en vrouwen. Measuring 60.2*55*17.9mm and weighing about 81g. the body is made of a plastic case with a ceramic bezel while the strap is removable available in silicone.
On the right side of the panel! you will find two physical buttons and between them aw 5MP of the camera. De omgekeerde kant van het apparaat ontving een typische configuratie ¨C Dit zijn magnetische contacten voor opladen en een hartslagsensor. Met betrekking tot het schermscherm! The Lemfo LES 4 using a 1.6 inches IPS full-round display with 400*400 oplossing.
Features of the LES4 smartwatch phone?

Like the most popular?Android smartwatches in the markets! Lemfo LES4 is also powered by the MTK6739 Quad Core processor with 1.25GHZ frequency. It has 16GB of internal memory, 1GB RAM, en het uitvoeren van Android 7.1. It is a standalone smartwatch with no phone needed. supports 4G sim card, Wifi, Bluetooth as well as GPS and GLONASS.
Naast de hierboven genoemde functies! Lemfo LES 4 device has a heart rate sensor, die gegevens verzamelt over onze hartslag over 24 uren. Dit model helpt je ook om je slaap onder controle te houden, Dankzij de volledige slaapmonitor. Het heeft ook een stappenteller en stelt ons in staat om de verbrande calorieën gedurende de dag te beheersen en te schatten. The watch also has a 900 mAh battery capacity with a 900 mAh portable wireless charger, which allows you to use a longer time, and very easy to use. It is ideal for travel, meetings, and other business offers a variety of usage scenarios.
U ZULT OOK GRAAG:?
7 Beste Android -smartwatches voor mannen 2023
9 BESTE CHINESE SMARTWATCHES 2023
7 Beste smartwatches met ?HD -camera 2020
LEMFO LES4 Smartwatch Full Specs:
| Apparaat | LES4 smartwatch |
|---|---|
| Vorm | Ronde |
| Dimensie | *mm |
| Gewicht | *G |
| Simkaart | Nano-sim-kaart |
| Weergave | IPS |
| Schermgrootte | 1.6inch |
| Schermresolutie | 400*400 pixels |
| Besturingssysteem | Android 7.1 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 16GB |
| Camera | 5MP |
| Gezichtsontgrendeling | NEE |
| GPS | Ja |
| Multisportmodus | Ja |
| Hartslagmeter | Ja |
| Bloed zuurstof | NEE |
| Bloeddruk | Nee |
| Waterdicht | IP67 life waterproof |
| Bluetooth | Ja |
| Connectiviteit | 4G+wifi |
| Riem | Siliconen |
| Batterijcapaciteit | 1800 mAh |
| Normaal gebruik | 1-3 dagen |
| Prijs | Kijk hieronder |
Pros and Cons of the Lemfo LES4 watch According to specs?
Pluspunten: Stijlvol ontwerp, groot scherm, 1800 mAh-batterijcapaciteit, Android 7.1, 1GB/16GB, 4G and WIFI supports, Redelijke prijs
Nadelen: Niet geschikt om te zwemmen, 5MP -camera
Prijs en beschikbaarheid?
Lemfo LES4 is available right now only on Aliexpress at a reasonable price. Controleprijs
You Might Like Also: LEMFO LEM12 Pro With 64GB ROM/4GB RAM?






