After two years of launching the Lemfo LES3 watch. LEMFO is back again and launched a new 4G smartwatch in the LES Series ringte LEMFO LES4. The new wearable got a round shape with 1.6 inches large screen and equipped with an MT6739 processor, 1GB RAM, 16 GB ROM, og kjører Android 7.1.
Design of Lemfo LES4 Watch Phone?

Som du ser på bildet over! This new LES4 watch got a round shape a little like Lemfo LEM12 Pro. It looks stylish, moteriktig, og passer for menn og kvinner. Measuring 60.2*55*17.9mm and weighing about 81g. the body is made of a plastic case with a ceramic bezel while the strap is removable available in silicone.
On the right side of the panel! you will find two physical buttons and between them aw 5MP of the camera. Den motsatte siden av enheten fikk en typisk konfigurasjon ¨c Dette er magnetiske kontakter for lading og en pulssensor. Angående skjermbildet! The Lemfo LES 4 using a 1.6 inches IPS full-round display with 400*400 oppløsning.
Features of the LES4 smartwatch phone?

Like the most popular?Android smartwatches in the markets! Lemfo LES4 is also powered by the MTK6739 Quad Core processor with 1.25GHZ frequency. It has 16GB of internal memory, 1GB of RAM, og kjører Android 7.1. It is a standalone smartwatch with no phone needed. supports 4G sim card, Wifi, Bluetooth as well as GPS and GLONASS.
I tillegg til funksjonene nevnt ovenfor! Lemfo LES 4 device has a heart rate sensor, som samler inn data om pulsen vår over 24 timer. Denne modellen hjelper deg også med å kontrollere søvnen, takket være den komplette søvnmonitoren. Den har også en skritteller og lar oss kontrollere og estimere forbrente kalorier i løpet av dagen. The watch also has a 900 mAh battery capacity with a 900 mAh portable wireless charger, which allows you to use a longer time, and very easy to use. It is ideal for travel, meetings, and other business offers a variety of usage scenarios.
DU VIL OGSÅ LIKE:?
7 Beste Android smartklokker for menn 2023
9 Beste kinesiske smartklokker 2023
7 Beste smartklokker med ?HD -kamera 2020
LEMFO LES4 Smartwatch Full Specs:
| Enhet | LES4 smartwatch |
|---|---|
| Form | Rund |
| Dimensjon | *mm |
| Vekt | *g |
| SIM -kort | Nano-SIM-kort |
| Utstilling | IPS |
| Skjermstørrelse | 1.6tomme |
| Skjermoppløsning | 400*400 piksler |
| Operativsystem | Android 7.1 |
| VÆR | 1GB |
| Rom | 16GB |
| Kamera | 5MP |
| Ansiktslås | INGEN |
| GPS | Ja |
| Multisportmodus | Ja |
| Pulsmåler | Ja |
| Oksygen i blodet | INGEN |
| Blodtrykk | Ingen |
| Vanntett | IP67 life waterproof |
| Bluetooth | Ja |
| Tilkobling | 4G+wifi |
| Stropp | Silikon |
| Batterikapasitet | 1800 mAh |
| Normal bruk | 1-3 dager |
| Pris | Sjekk nedenfor |
Pros and Cons of the Lemfo LES4 watch According to specs?
Fordeler: Stilig design, stor skjerm, 1800 mAh batterikapasitet, Android 7.1, 1GB/16GB, 4G and WIFI supports, Reasonable Price
Ulemper: Ikke egnet for svømming, 5MP kamera
Pris og tilgjengelighet?
Lemfo LES4 is available right now only on Aliexpress at a reasonable price. Sjekk pris
You Might Like Also: LEMFO LEM12 Pro With 64GB ROM/4GB RAM?






