After two years of launching the Lemfo LES3 watch. LEMFO is back again and launched a new 4G smartwatch in the LES Series chamado LEMFO LES4. The new wearable got a round shape with 1.6 inches large screen and equipped with an MT6739 processor, 1GB RAM, 16 Sala de GB, e rodando Android 7.1.
Design of Lemfo LES4 Watch Phone?

Como você vê na foto acima! This new LES4 watch got a round shape a little like Lemfo LEM12 Pro. It looks stylish, elegante, e adequado para homens e mulheres. Measuring 60.2*55*17.9mm and weighing about 81g. the body is made of a plastic case with a ceramic bezel while the strap is removable available in silicone.
On the right side of the panel! you will find two physical buttons and between them aw 5MP of the camera. O verso do dispositivo recebeu uma configuração típica ¨C, esses são contatos magnéticos para carregamento e um sensor de freqüência cardíaca. Em relação à tela de exibição! The Lemfo LES 4 using a 1.6 Tela IPS completa de polegadas com 400*400 resolução.
Features of the LES4 smartwatch phone?

Like the most popular?Android smartwatches in the markets! Lemfo LES4 is also powered by the MTK6739 Quad Core processor with 1.25GHZ frequency. It has 16GB of internal memory, 1GB de RAM, e rodando Android 7.1. It is a standalone smartwatch with no phone needed. supports 4G sim card, WI-FI, Bluetooth as well as GPS and GLONASS.
Além dos recursos mencionados acima! Lemfo LES 4 device has a heart rate sensor, que coleta dados sobre nossa frequência cardíaca ao longo 24 horas. Este modelo também ajuda você a controlar seu sono, graças ao seu monitor de sono completo. Ele também tem um pedômetro e nos permite controlar e estimar as calorias queimadas ao longo do dia. O relógio também tem um 900 mAh battery capacity with a 900 mAh portable wireless charger, which allows you to use a longer time, and very easy to use. It is ideal for travel, meetings, and other business offers a variety of usage scenarios.
Você vai gostar também:?
7 Melhores relógios inteligentes do Android para homens 2023
9 Melhores relógios inteligentes chineses 2023
7 Melhores relógios inteligentes com ?Câmera HD 2020
LEMFO LES4 Smartwatch Full Specs:
| Dispositivo | LES4 smartwatch |
|---|---|
| Forma | Redondo |
| Dimensão | *milímetros |
| Peso | *g |
| Cartão SIM | Cartão nano-sim |
| Mostrar | IPS |
| Tamanho da tela | 1.6polegada |
| Resolução da tela | 400*400 pixels |
| Sistema operacional | Android 7.1 |
| BATER | 1GB |
| ROM | 16GB |
| Câmera | 5MP |
| Desbloqueio facial | NÃO |
| GPS | Sim |
| Modo multiesportivo | Sim |
| Monitor de frequência cardíaca | Sim |
| Oxigênio no sangue | NÃO |
| Pressão arterial | Não |
| Impermeável | IP67 life waterproof |
| Bluetooth | Sim |
| Conectividade | 4G+wifi |
| Alça | Silicone |
| Capacidade da bateria | 1800 mAh |
| Uso normal | 1-3 dias |
| Preço | Confira abaixo |
Pros and Cons of the Lemfo LES4 watch According to specs?
Prós: Design elegante, tela grande, 1800 Capacidade da bateriamAh, Android 7.1, 1GB/16GB, 4G and WIFI supports, Reasonable Price
Contras: Não é adequado para nadar, 5Câmera MP
Preço e disponibilidade?
Lemfo LES4 is available right now only on Aliexpress at a reasonable price. Verifique o preço
You Might Like Also: LEMFO LEM12 Pro With 64GB ROM/4GB RAM?






