After two years of launching the Lemfo LES3 watch. LEMFO is back again and launched a new 4G smartwatch in the LES Series soitti LEMFO LES4. The new wearable got a round shape with 1.6 inches large screen and equipped with an MT6739 processor, 1GB RAM-muistia, 16 GB ROM, ja käytössä Android 7.1.
Design of Lemfo LES4 Watch Phone?

Kuten yllä olevassa kuvassa näet! This new LES4 watch got a round shape a little like Lemfo LEM12 Pro. It looks stylish, muodikas, ja sopii miehille ja naisille. Measuring 60.2*55*17.9mm and weighing about 81g. the body is made of a plastic case with a ceramic bezel while the strap is removable available in silicone.
On the right side of the panel! you will find two physical buttons and between them aw 5MP of the camera. Laitteen kääntöpuoli sai tyypillisen kokoonpanon ¨C nämä ovat magneettiset koskettimet latausta varten ja sykesensori. Näyttöruudun suhteen! The Lemfo LES 4 using a 1.6 inches IPS full-round display with 400*400 resoluutio.
Features of the LES4 smartwatch phone?

Like the most popular?Android smartwatches in the markets! Lemfo LES4 is also powered by the MTK6739 Quad Core processor with 1.25GHZ frequency. It has 16GB of internal memory, 1GB RAM-muistia, ja käytössä Android 7.1. It is a standalone smartwatch with no phone needed. supports 4G sim card, WIFI, Bluetooth as well as GPS and GLONASS.
Edellä mainittujen ominaisuuksien lisäksi! Lemfo LES 4 device has a heart rate sensor, joka kerää sykeemme tietoja 24 tuntia. Tämä malli auttaa sinua myös hallitsemaan unta, Kiitos täydelliselle unimonitorille. Siinä on myös askelmittari ja se antaa meille mahdollisuuden hallita ja arvioida poltettuja kaloreita koko päivän ajan. The watch also has a 900 mAh battery capacity with a 900 mAh portable wireless charger, which allows you to use a longer time, and very easy to use. It is ideal for travel, meetings, and other business offers a variety of usage scenarios.
MYÖS TYKKÄÄT:?
7 Parhaat Android -älykellot miehille 2023
9 PARHAAT KIINALAISET ÄLYKELLOT 2023
7 Parhaat älykellot ?HD -kamera 2020
LEMFO LES4 Smartwatch Full Specs:
| Laite | LES4 smartwatch |
|---|---|
| Muoto | Pyöristää |
| Ulottuvuus | *mm |
| Paino | *g |
| Sim-kortti | Nano-sim-kortti |
| Näyttö | IPS |
| Näytönkoko | 1.6tuumaa |
| Näytön resoluutio | 400*400 pikseliä |
| Käyttöjärjestelmä | Androidi 7.1 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 16GB |
| Kamera | 5MP |
| Face Unlock | EI |
| GPS | Kyllä |
| Moniurheilutila | Kyllä |
| Sykehonvalvonta | Kyllä |
| Veren happea | EI |
| Verenpaine | Ei |
| Vedenpitävä | IP67 life waterproof |
| Bluetooth | Kyllä |
| Yhteydet | 4G+WIFI |
| Hihna | Silikoni |
| Akku kapasiteetti | 1800 mAh |
| Normaali käyttö | 1-3 päivä |
| Hinta | Tarkista alla |
Pros and Cons of the Lemfo LES4 watch According to specs?
Plussat: Tyylikäs muotoilu, iso näyttö, 1800 mAh Akun kapasiteetti, Androidi 7.1, 1GB/16GB, 4G and WIFI supports, Reasonable Price
Miinukset: Ei sovellu uimiseen, 5MP Camera
Hinta ja saatavuus?
Lemfo LES4 is available right now only on Aliexpress at a reasonable price. Tarkista hinta
You Might Like Also: LEMFO LEM12 Pro With 64GB ROM/4GB RAM?






