After two years of launching the Lemfo LES3 watch. LEMFO is back again and launched a new 4G smartwatch in the LES Series chemat LEMFO LES4. The new wearable got a round shape with 1.6 inches large screen and equipped with an MT6739 processor, 1GB RAM, 16 GB ROM, și rulează Android 7.1.
Design of Lemfo LES4 Watch Phone?

După cum vedeți în poza de mai sus! This new LES4 watch got a round shape a little like Lemfo LEM12 Pro. Arată elegant, la modă, și potrivit pentru bărbați și femei. Measuring 60.2*55*17.9mm and weighing about 81g. the body is made of a plastic case with a ceramic bezel while the strap is removable available in silicone.
On the right side of the panel! you will find two physical buttons and between them aw 5MP of the camera. Partea inversă a dispozitivului a primit o configurație tipică ¨C Acestea sunt contacte magnetice pentru încărcare și un senzor de frecvență cardiacă. Referitor la ecranul de afișare! The Lemfo LES 4 using a 1.6 inches IPS full-round display with 400*400 rezoluţie.
Features of the LES4 smartwatch phone?

Like the most popular?Android smartwatches in the markets! Lemfo LES4 is also powered by the MTK6739 Quad Core processor with 1.25GHZ frequency. It has 16GB of internal memory, 1GB de RAM, și rulează Android 7.1. It is a standalone smartwatch with no phone needed. supports 4G sim card, WIFI, Bluetooth as well as GPS and GLONASS.
Pe lângă caracteristicile menționate mai sus! Lemfo LES 4 device has a heart rate sensor, care colectează date despre ritmul nostru cardiac peste 24 ore. Acest model vă ajută, de asemenea, să vă controlați somnul, datorită monitorului complet de somn. De asemenea, are un pedometru și ne permite să controlăm și să estimăm caloriile arse pe parcursul zilei. The watch also has a 900 mAh battery capacity with a 900 mAh portable wireless charger, which allows you to use a longer time, and very easy to use. It is ideal for travel, meetings, and other business offers a variety of usage scenarios.
Îți va plăcea și tu:?
7 Cele mai bune ceasuri inteligente Android pentru bărbați 2023
9 Cele mai bune ceasuri inteligente chinezești 2023
7 Cele mai bune ceasuri inteligente cu ?Cameră HD 2020
LEMFO LES4 Smartwatch Full Specs:
| Dispozitiv | LES4 smartwatch |
|---|---|
| Formă | Rundă |
| Dimensiune | *mm |
| Greutate | *g |
| Cartela SIM | Card nano-sim |
| Afişa | IPS |
| Dimensiunea ecranului | 1.6inch |
| Rezoluția ecranului | 400*400 pixeli |
| Sistem de operare | Android 7.1 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 16GB |
| Camera foto | 5MP |
| Deblocare facială | NU |
| GPS | Da |
| Mod multi-sport | Da |
| Monitor ritm cardiac | Da |
| Oxigenul din sânge | NU |
| Tensiunea arterială | Nu |
| Impermeabil | IP67 life waterproof |
| Bluetooth | Da |
| Conectivitate | 4G+WIFI |
| Curea | Silicon |
| Capacitatea bateriei | 1800 mAh |
| Utilizare normală | 1-3 zile |
| Preţ | Verificați mai jos |
Pros and Cons of the Lemfo LES4 watch According to specs?
Pro: Design elegant, ecran mare, 1800 Capacitate baterie mAh, Android 7.1, 1GB/16GB, 4G and WIFI supports, Reasonable Price
Contra: Nu este potrivit pentru înot, 5Camera MP
Pret si disponibilitate?
Lemfo LES4 is available right now only on Aliexpress at a reasonable price. Verificați prețul
You Might Like Also: LEMFO LEM12 Pro With 64GB ROM/4GB RAM?






