A few months after launching the Huawei Watch 4, Huawei may start thinking of throwing the Huawei Watch 5 alongside the Watch 5 Pro i 2024. The wearable is a sporty smartwatch that may come circular with a 1.5-inch AMOLED screen and may be equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodoksygenmonitor, GPS, NFC, EKG, 5ATM vanntett, Og så videre. Så la oss dykke ned i alle detaljer!
Huawei Watch 5 Smartwatch Fulle spesifikasjoner:
Så langt! there are no rumors or information about the looks or technical features of the Huawei Watch 5. Imidlertid, we will put our full expectations of the Upcoming Huawei Smartwatch.
| Enhet | Klokke 5 |
|---|---|
| Form | Sirkulær |
| Dimensjon | 46*46*11mm |
| Vekt | 50g |
| Farger | Sølv, Hvit, Svart, Blå |
| Utstilling | AMOLED |
| Skjermstørrelse | 1.5 tomme |
| Skjermoppløsning | 466 x 466 piksler |
| Operativsystem Os | HarmonyOS 4.0 |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| GPS | Ja |
| NFC | Ja |
| f.eks | Ja |
| Multisportmodus | Ja |
| Pulsmåler | Ja |
| Blod oksygen monitor | Ja |
| Søvnmonitor | Ja |
| Vanntett | 5minibank |
| Ekstra funksjoner |
|
| Batterikapasitet | 550 mAh |
| Normal bruk | 3-5 Dager |
| App | Huawei Helse |
| Stropp | Silikon, Lær |
| Pris | $$ Prisene er under |
Pris og utgivelsesdato?
Så langt, there’s no information about the price and release date of the Huawei Watch 5, but we expect Huawei will launch the Watch 5 i mai 2024 til en prisklasse mellom $450 til $500. Buy Huawei Watch 4
Du kan også gjerne sjekke ut:?De nye og nyeste smartklokkene 2024






