A few months after launching the Huawei Watch 4, Huawei may start thinking of throwing the Huawei Watch 5 alongside the Watch 5 Pro in 2024. The wearable is a sporty smartwatch that may come circular with a 1.5-inch AMOLED screen and may be equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Husläkare, Nfc, EKG, 5Vattentät bankomat, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Huawei klocka 5 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
Än så länge! there are no rumors or information about the looks or technical features of the Huawei Watch 5. Dock, we will put our full expectations of the Upcoming Huawei Smartwatch.
| Anordning | Titta 5 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46*46*11mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Silver, Vit, Svart, Blå |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.5 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Operativsystem OS | HarmonyOS 4.0 |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | Ja |
| Nfc | Ja |
| till exempel | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Vattentät | 5Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 550 mAh |
| Normal användning | 3-5 Dagar |
| App | Huawei hälsa |
| Rem | Silikon, Läder |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pris och releasedatum?
Än så länge, there’s no information about the price and release date of the Huawei Watch 5, but we expect Huawei will launch the Watch 5 i maj 2024 till en prisklass mellan $450 till $500. Buy Huawei Watch 4
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






