Awei H33 är en annan ny 2023 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. It is a sporty smartwatch that comes in a square shape with a 1.8-inch large IPS screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, +100 Idrottslägen, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of Awei H33 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new Awei H33 watch got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 44*38*12mm and weighing about 50g. Det finns en fysisk knapp till höger och två knappar på vänster sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Awei H33 smart watch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This H33 smartwatch has a 1.8-inch large IPS touchscreen that is curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 240 x 284 pixlar. Denna bärbara är också packad med fler olika urtavlor och finns i svart, rosa, beige, och blå färger.
Features of the H33 Smart Watch:

Awei H33 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna, på regniga dagar, eller till och med när du simmar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This H33 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, 100 Sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna smartklocka har en 300mAh batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Awei H33 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | H33 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 44*38*12mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Blå, Beige, Rosa |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.8 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 284 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | Mycket pit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.8-tum stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, +100 Idrottslägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Awei H33 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






