BK9 Watch is another new 2023 Apple Watch Series 9 Clone that supports Bluetooth calling and NFC access control at a very cheap price. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 2,05-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner Pulsmätare, Blodsyremonitor, Multisportläge, IP68 vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna.
Design of BK9 Watch SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, This new BK9 watch got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 45*38*10,5 mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för att slå tillbaka, och gränssnittsomkoppling. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The BK9 watch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This BK 9 smartwatch has a 2.05-inch Large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 485*525 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, silver, röd, och rosa färger.
Features of BK 9 Smart klocka:

BK9 Watch is an IP68 Life waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This BK 9 watch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är NFC -åtkomstkontroll, Blodsyremonitor, Blodtrycksmätare, Multisportläge, Stillasittande påminnelse, Hitta telefon, Och många fler. Denna bärbara har en 400 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
BK9 Watch Smartwatch Full Specs:
| Anordning | BK 9 Titta |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45*38*10.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, Röd, Rosa |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.05 Tum |
| Skärmupplösning | 425*585 Pixels |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, 2.05-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Mycket billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The BK9 Watch smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






