D20 Ultra är en av de senaste 2023 smartklockor som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus till ett mycket billigt pris. Det är en Apple Watch Ultra-klon som kommer i kvadratisk form med en 1,3-tums IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, Kompass, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av D20 (Y68) Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya D20 Ultra Watch kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 43,5*36*12,3mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
D20 Ultra smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna D 20 Ultrasmart klocka har en 1,3-tums stor IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 240*240 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, guld, och silverfärger.
Funktioner hos D20Ultra Smart Watch:

D20 Ultra är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna D20 (Y68) Ultra smartwatch har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, Kompass, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har en 150 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
D20 Ultra Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | D20 Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 43.5*36*12.3mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, Orange |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.3 Tum |
| Skärmupplösning | 240*240 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 150 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | FitPro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Mycket billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch D20 Ultra finns endast på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






