A couple of days after launching the Mibro Watch X1, the Mibro Xiaomi sub-brand has back again and brought us a new brand smartwatch under the name of Mibro Watch A1. The wearable is a fitness tracker smartwatch that got a circular design with a 1.28inch TFT screen and is equipped with several features such as a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, 20 sportläge, and 5ATM Waterproof, och mer. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Xiaomi Mibro Watch A1 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new Xiaomi Mibro A1 watch got a business sports design that looks sporty, ståtlig, och passar män och kvinnor. Measuring 45*45*9.8mm and weighing about 42g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Den ansvarar för funktionen att slå på eller springa tillbaka. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Xiaomi Mibro Watch A1 body is made out of Metal with PC plastic while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This new Youpin Mibro Watch A1 has a 1.28-inch full round TFT screen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 240 x 240 pixlar. Den bärbara är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, blå, and orange color.
NY:
- Mibro T1 SmartWatch With AMOLED Screen
- Mibro GS 2023 SmartWatch With GPS
Features of the Xiaomi Mibro A1 Smartwatch:

Mibro Watch A1 is a 5ATM waterproof smartwatch that offers protection up to a depth of 50 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta bärbara hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Den bärbara kan också spåra upp till 20 sportaktiviteter inklusive promenader, spring, cykling, simning, hoppar över, klättrande, tennis, vandring, Och många fler. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Braith träning, Ring eller meddelande påminnelse, Appavisering, Bluetooth 5.0, och mer. Xiaomi Mibro Watch X1 is also equipped with a 270mAh large battery that can last 10 dagar med normal användning och 45 dagar med grundläggande klockläge.
Xiaomi Mibro A1 User Manual:

After you get this Mibro A1 smartwatch! Du måste följa dessa två enkla steg:
- Installera?Mibro Fit App?på din smartphone, som finns i både App Store och Play store.
- Para ihop din enhet med smartklockan via Bluetooth, då kommer Smartwatch-timingen att ställas in automatiskt.
Det är det!?Så nu kan du skicka samtal, synkronisera din kalender eller ta emot smartphoneaviseringar direkt från smartklockan, du kan också visa all data som samlats in av smartklockan, såsom puls, stegräkning, eller sömnkvalitet direkt till din smartphone för en större skärm och bättre dataanalys.
DU KANSKE OCKSÅ GILLA:?
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2023
- 12 Bästa fristående smartklockor med simkort och wifi 2023
- 10 Bästa smartur med ?HD -kamera
Xiaomi Mibro Watch A1 Full specs:
| Anordning | Mibro A1 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 45*45*9.8mm |
| Vikt | 42g |
| Färger | Svart, Blå, Orange |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.28 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 240 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Bluetooth-samtal | INGA |
| Nfc | INGA |
| Husläkare | INGA |
| Multisportläge | 20 Sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Vattentät | 5Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 270 mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| App | Mibro Fit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 20 Sportlägen, 3 typer av hälsoövervakning, Lämplig för simning, Anpassade urtavlor, Lång batteritid
Nackdelar: It Doesn¡¯t Support Bluetooth Calling
Mibro A1 Price and availability?
Xiaomi Mibro A1 smartwatch is available right now only on Aliexpress and TomTop at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Check the Price On Aliexpress
Check the Price On TomTop
Du kanske gillar också:?De nya och senaste smartklockorna 2023



