F100 is another new 2023 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that got a square design with a 1.7-inch large IPS screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, Blodtrycksmätare, Blodglukosmonitor, Termometer, Multi-sportlägen, and support one key laser therapy. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of F100 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, This new F100 Watch comes in a square shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 44*37.7*11.5mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The F100 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone and leather. Angående bildskärmen! Denna F 100 smart watch has a 1.7-inch touch retina IPS screen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 240 x 280 pixlar. Denna bärbara är packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, blå, röd, och bruna färger.
Funktioner hos F 100 Smart klocka:

F100 is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna fitnesstracker hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. The F100 smartwatch is also equipped with a thermometer that allows you to monitor body temperature in real time. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Blodsyremonitor, Blodsockertest, Multi-sportlägen, Stillasittande påminnelse, Braith träning, Meddelanden, Väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth, och så vidare. Denna enhet har en 200 mah batterikapacitet med 5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- BÄSTA 10 BÄSTA SMARTKLOCKOR 2023
F100 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | F100 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 44*37.7*11.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Blå, Röd, Brun |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.7 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 280 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| NFC-åtkomstkontroll | INGA |
| Bluetooth-samtal | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 200 mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | HealthWear |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Multi-sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, One Key laser therapy, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The F100 smartwatch is available right now only on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023




The watch does not keep the correct step count, the glucose checker is not accurate and reads about 100 lower than it actually is.
Thank you for your feedback. We will submit this issue to the manufacturer。