F207 is another new 2023 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty watch that comes in a circular shape with a 1.35-inch IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, +150 sportläge, Termometer, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of F207 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new F207 got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor.?Mätning 44¡á44¡á12mm och väger cirka 50 g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. The reverse side of the device received a typical?configuration ¨C there are magnetic contacts for charging and a heart rate sensor.
The F207 smartwatch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone, läder, och stål. Angående bildskärmen! Denna F 207 Smart Watch uses a 1.35-inch IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 360 x 360 pixlar. Detta smartur är också packat med mer än 100 Titta på ansikten och finns i svart, silver, och bruna färger.
Funktioner hos F 207 Smart klocka:

F207 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. The F207 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, 158 sportlägen, Termometer, Andningsträning, Stillasittande påminnelse, Meddelanden, en väckarklocka, Väder, fönsterluckor, Bluetooth, etc. Den här enheten har en 280 mAh batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
F207 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | F207 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 44Q Á44A12mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, och Brown |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.35 Tum |
| Skärmupplösning | 360 * 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | H band |
| Rem | Silikon, Stål, Läder |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Bluetooth-samtal, +150 sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, +100 Titta på ansikten
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The F207 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2023



