X10 Ultra is another new 2023 Apple Watch Ultra clone that supports Bluetooth calling at a reasonable price. It is a sporty smartwatch that comes in a square shape with a 2.09-inch large LCD screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, IP67 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of X10 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new X10 Ultra watch got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*43*13,8mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The X10 Ultra-GS smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is of silicone, läder, och stål. Angående bildskärmen! This X10Ultra smart watch has a 2.09-inch Large IPS touchscreen covered with 2.5D glass and is created with a resolution of 425*518 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, silver, och guldfärger.
Features of X10 Ultra-GS Smart Watch:

X10 Ultra is an IP67 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta bärbara hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This X10 Ultra smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är SPO2 blodsyremätare Blodtrycksmätare, NFC åtkomstkontroll, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna enhet har en 450 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
X10 Ultra Smartwatch Full Specs:
| Anordning | X10Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*43*13.8mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Silver, Guld |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.09 Tum |
| Skärmupplösning | 425*518 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 dubbel |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.09-tum Stor IPS-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The X10 Ultra smartwatch is currently available only on Aliexpres. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



