One month after launching the Garmin Descent MK3, Garmin?kan börja fundera på att kasta?Garmin Descent MK4 vid sidan av MK4S, och MK4i?i 2024. The wearable is a sporty diving watch that may come circular with a 1.3-inch AMOLED screen and may be equipped with a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Husläkare, EKG, Nfc, Dyka 200 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Garmin Descent MK4 Full Specs:
Än så länge! there are no rumors or information about the looks or technical features of the Garmin Descent MK4. Dock, vi kommer att sätta våra fulla förväntningar på den kommande Garmin Descent Watch.
| Anordning | MK4 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 45 x 45 x 14 mm |
| Vikt | 76g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.3 Tum |
| Skärmupplösning | 416 x 416 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Kvinnlig hälsomonitor | Ja |
| Vattentät | dyka 200 mätare |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 410mAh |
| Normal användning | 20 dagar |
| Appens namn | Garminapp |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pris och släppdatum?
I själva verket! there is no information about the price and the release date of the Garmin Descent MK4. but we expect that Garmin may launch the MK4 alongside the MK4i in November 2024 till en prisklass mellan $1100 till $1300.
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



