
Som du ser på bilden ovan, denna nya GS Ultra 8 Plus fick en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*40,5*11mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
GS Ultra 8 Plus smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna GS Ultra 8+ smart klocka har en 2,2-tums stor IPS-pekskärm täckt med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 420*485. pixlar. Detta smartur är också packat med en mängd vaktytor och finns i svart, orange, och blå färger.
Funktioner hos GS Ultra 8+ Smart klocka:

GS Ultra 8 Plus är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna GS Ultra 8+ smartklocka har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Kompass, Multi-sportlägen, Kompass, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna enhet har en 360 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
GS Ultra 8 Plus Smartwatch fullständiga specifikationer:
| Anordning | GS Ultra 8+ |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*40.5*11mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange, Blå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.2 Tum |
| Skärmupplösning | 420*485 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 360 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.2-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
GS Ultra 8 Plus smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Alibaba och Aliexpress.
Kolla pris på Alibaba
Kontrollera priset på Aliexpress
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






