GS Ultra Max is one of the latest Apple Watch Ultra clones that supports Bluetooth calling and NFC access control at an affordable price. It is a sporty smartwatch that comes in a square shape with a 2.12-inch sizeable AMOLED screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, Kompass, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, IP68 vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of GS Ultra Max SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new GS Ultra Max smartwatch got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*14mm och väger ca 55g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
GS Ultra 8 Max smartwatch body is made of titanuim alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This GS8 Ultra Max smartwatch uses a 2.12-inch Large AMOLED touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 485*520 pixlar. Detta smartur är också packat med olika klockytor och finns i svart, orange, och gråa färger.
Features of GS UltraMax Smart Watch:

GS Ultra Max is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta bärbara hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna GS Ultra 8 Max smartwatch har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna Apple Watch Ultra Clone har en 320 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
GS Ultra Max Smartwatch Full Specs:
| Anordning | GS Ultra 8 Max |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*14mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange, Grå |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 2.12 Tum |
| Skärmupplösning | 485*520 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 320 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Ocean band |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Nfc,? Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The GS Ultra Max smartwatch will be available soon on Aliexpress at a price range between $37 till $45. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






