HT17 är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.46-inch large IPS screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Kompass, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of ESTG HT17 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new HT17 watch got a circular design that looks stylish, oländig, och passar män och kvinnor. Measuring 47.8*47.8*13.5mm and weighing about 59g. There are three physical buttons on the right side and the left side of the panel. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The HT17 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone and steel. Angående bildskärmen! Denna HT 17 smart watch has a 1.46-inch large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 360 x 360 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, orange, brun, blå, och gröna färger.
Funktioner hos HT 17 Smart klocka:

HT17 is an IP67 life waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This HT17 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Kompass, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna bärbara har en 450mAh batterikapacitet med 5-10 dagar med normal användning och 30 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HT17 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | HT17 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47.8*47.8*13.5mm |
| Vikt | 59g |
| Färger | Svart, Blå, Orange, Blå, Grön |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.46 Tum |
| Skärmupplösning | 360 x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450mAh |
| Normal användning | 5-10 dagar |
| Appens namn | Fitcloudpro |
| Rem | Silikon, Stål |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Kompass, LED ficklampa
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The HT17 smartwatch is currently available only on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig:
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



