ESTG TK12 är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 1,96-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, Blodsyremonitor, EKG+PPG, Multisportlägen, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of TK12 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new TK12 watch got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 47*39*12mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Den ansvarar för funktionen att slå på löpningen samt EKG-övervakning. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The TK12 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone, läder, och stål. Angående bildskärmen! Denna TK 12 smart watch has a 1.96-inch large TFT touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 320 x 386 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, röd, blå, och bruna färger.
Funktioner hos TK 12 Smart klocka:

TK12 is an IP67 life waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This Xiaomi TK12 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, EKG, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna bärbara har en 280mAh batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
TK12 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | TK12 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47*39*12mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Röd, Blå, Läder |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 320 x 386 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon, Stål |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.96-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The TK12 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



