HW6 Mini är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer i en cirkulär form med en 1,52-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, ChatGPT, Baidu-kartor, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av HW6 Mini Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya HW6 Mini-klocka har en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 53*49*12mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida och en knapp på vänster sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
HW6 Mini smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i stål och läder. Angående bildskärmen! Denna HW 6 Mini smart klocka har en 1,52-tums stor IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 480 x 480 pixlar. Denna smartklocka är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och gråa färger.
Funktioner hos HW 6 Mini smart klocka:

HW6 Mini är en IP67 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna HW 6 Miniklocka har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, ChatGPT, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.1, Och många fler. Denna bärbara har en 250 mAh batterikapacitet med 1-3 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HW6 Mini Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | HW 6 Mini |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 53*49*12mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Grå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.52 Tum |
| Skärmupplösning | 480 x 480 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 250mAh |
| Normal användning | 1-3 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Stål, Läder, Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Stöd ChapGPT och Baidu Map
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch HW6 Mini är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






