Kallme Hero 3 är en annan ny 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,43-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, +100 Sportlägen, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av Kallme Hero 3 Smart klocka:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya Kallme Hero 3 Titta fick en cirkulär design som ser snygg ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 48*48*13,4mm och väger ca 50g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Kallmehjälten 3 Smartwatch -kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Hero3 smarta klocka har en 1,43-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Denna enhet är också packad med olika urtavlor och är endast tillgänglig i svart färg.
Funktioner hos Hero3 Smart Watch:

Kallme Hero 3 är en IP67 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna, på regniga dagar, eller till och med när du simmar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna hjälte 3 smartwatch har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en SPO2 -blodsyremonitor, +100 Idrottslägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. Denna bärbara har en 320mAh batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 15 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Kallme Hero 3 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Hjälte 3 Titta |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 48*48*13.4mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | – |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 320 mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Kallmehjälten 3 klockan kommer snart att finnas tillgänglig på Aliexpress i en prisklass mellan $30 till $40. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






