Förra året! Kospet launched its sporty smartwatch Kospet Magic. this year! The company has released the second version with more features called Kospet Magic 2. The new fitness tracker got a classy design and equipped with Heart rate monitor, 30 sportlägen, Blood Oxygen and Blood Pressure monitor, Och mycket mer. Så låt hoppa till fullständiga detaljer!
Ny! Kospet Magic 2S smartwatch
Design of Kospet Magic 2 titta?

The new Magic 2 smartwatch comes this time with a classy design suitable for men and women. Having a full round shape with two physical buttons on both sides. Mätning 55*45*8 mm and weighing about 60g. The body is made with Metal while the strap is removable and available in Silicone. Angående bildskärmen! The new fitness tracker has a 1.3 inch HD color touch screen protected with 2.5D glass and features a 360*360 high-resolution screen. The wearable also packed with 12 watch faces which give you the freedom to choose one that suits your style.
Ny: Kospet Raptor Smartwatch with Rugged Design 2020
Features of the Magic 2 smartklocka?
The new Kospet Magic 2 är en IP67 vattentät smartklocka, du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. The Chinese smartwatch can track 30 sports activities include Outdoor running, gående, utomhuscykling, treadmill, bergsbestigning, trail running, inomhuscykling, elliptisk maskin, hantlar, skidåkning, open water, triathlon, aerobics, Hopprep, badminton, billiards; bowling, stair sports, walking machines, shuttlecocks, step machines, hula hoop, spinning, fotboll, basketboll, bordtennis. Och mycket mer. den stöder också 4 typer av hälsoövervakning! inkluderar pulsmätning, sömnövervakning. blodtrycksövervakning, och syreövervakning.
Ytterligare funktioner är stegräknare, Bluetooth 4.0, samtal och meddelande påminnelse, Anti-förlorad, förinställd urtavla, timer, stoppur, sedentary reminder..etc. The smartwatch has a 200mAh battery capacity with 5-7 Dagar med normal användning.
UTVALDA INLÄGG:
9 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2020
6 Bästa smartur med HD -kamera 2020
6 Bästa Android -smartur för män just nu
Kospet Magic 2 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Magic 2 Smartklocka |
|---|---|
| Form | Runda |
| Dimensionera | 55*45*8mm |
| Vikt | 60g |
| Färger | Svart, Grön |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.3 Tum |
| Skärmupplösning | 360*360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V4.0 |
| Husläkare | N0 |
| Nfc | Inga |
| EKG | INGA |
| Multisportläge | 30 sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremätare | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 200 mAh |
| Normal användning | 7-5 Dagar |
| App | WearFit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pros and Cons of Kospet Magic 2?
Proffs: Elegans design, 360*360 pixlars upplösning, 30 sportlägen, 12 Titta på ansikten, Blodsyremonitor, Affordable price
Nackdelar: det inte ¡¯ t övervaka kroppstemperatur
Pris och tillgänglighet?
Kospet Magic 2 smartwatch is available on Gearbest and Banggood with different Prices. Du kan välja det bästa priset för dig.
.
Kolla pris på Gearbest
Se pris på Banggood
Kontrollera priset på Aliexpress
Du kanske gillar också: Kospet Magic 2 VS Kospet Magic Smartwatch Comparison






