KT65 är en annan nyhet 2022 smartwatch än kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som fått en fyrkantig design med en 1,92-tums IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportläge, IP67 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av KT65 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya KT65-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, sportig, och liknande COLMI C61.?Mäter 43*36*10mm och väger ca 42g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
KT65 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering med PC-plast medan remmen finns i silikon och stål. Angående bildskärmen! Denna KT 65 smart klocka använder en 1,92-tums IPS-pekskärm böjd med 3D-glas och skapad med en upplösning på 240 x 280 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, rosa, och silverfärger.
Funktioner hos KT 65 Smart klocka:

KT65 är en IP67 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna KT65 smartklocka är utrustad med en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Multisportlägen, kvinnlig hälsoövervakning, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna smartklocka har en 230mAh batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 15 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
KT65 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | KT 65 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 43*36*10mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Rosa, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.92 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 280 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 230mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | Fitcloudpro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.92 tum stor skärm, Bluetooth-samtal, 4 Slags hälsoövervakning, Multi-sportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
KT65 smartwatch is available right now only on Aliexpress and TomTop at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kolla pris på TomTop
Kontrollera priset på Aliexpress
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022



