A couple of days after launching the Lokmat Time Pro, LOKMAT is back again and brought us a new smartwatch called Lokmat Ocean Pro. The wearable is a sporty smartwatch that got a square design with a 1.85-inch TFT screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, 20 sportlägen, en blodtrycksmätare, 5Vattentät bankomat, och så vidare. Så låt oss kolla de fullständiga specifikationerna.
Design of Lokamt Ocean Pro SmartWatch:

Som du på bilden ovan, This new Lokmat Ocean Pro watch comes in a square shape that looks stylish, flott, och passar män och kvinnor.?Mäter 54,4*44,3*13,3mm och väger ca 45g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Lokmat Ocean Pro smartwatch body is made out of zinc alloy with PC plastic while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Ocean Pro smart watch has a 1.85-inch Large TFT touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 240 x 280 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, grön, gul, och orange färger.
Features of Ocean Pro Smart Watch:

Lokmat Ocean Pro is a 5ATM waterproof smartwatch that offers protection up to a depth of 200 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta bärbara hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, the Lokmat Ocean Pro smartwatch can track up to 20 sportaktiviteter inklusive promenader, spring, cykling, fotboll, basketboll, simning…etc. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Multisportlägen, Andningsträning, Ring eller skicka meddelanden påminnelser, Stillasittande påminnelser, Appaviseringar, och så vidare. This smartwatch has a 340mAh battery capacity that can last 5-7 dagar med normal användning och 15 dagar med grundläggande klockläge.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Lokmat Ocean Pro Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Ocean Pro |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 54.4*44.3*13.3mm |
| Vikt | 45g |
| Färger | Svart, Gul, Orange, Grön |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.85 Tum |
| Skärmupplösning | 240x 280 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | INGA |
| Mikrofon | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | INGA |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | 5Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 340mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.85 tum stor skärm, 3 Slags hälsoövervakning, 20 sportlägen, Lämplig för simning
Nackdelar: Bluetooth-samtalsfunktion saknas
Pris och tillgänglighet?
The Lokmat Ocean Pro smartwatch is available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022






