ESTG LW77 är en annan ny 2023 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer i en cirkulär form med en 1,43-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of LW77 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new LW77 watch got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Den mäter 46.9 x 46.9 x 10.7mm and weighs about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet, Det är ansvarigt för funktionen av svängen på/av. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The LW77 smartwatch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! Denna LW 77 smart watch has a 1.43-inch large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 360 x 360 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, rosa, och silverfärger.
Funktioner hos LW 77 Smart klocka:

LW77 is an IP68 waterproof smartwatch, Vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer som gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This LW77 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via the smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Multi-sportlägen, NFC åtkomstkontroll, Stillasittande påminnelser, Anti-förlorad, timer, stoppur, Bluetooth 5.2 mm. The wearable has a 280mAh large battery capacity with 3.-5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
LW77 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | LW 77 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46.9 x 46.9 x 10.7mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Rosa, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 360×360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 & V3.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Onwearpro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer:
Proffs: Snygg design, Bluetooth-samtal, +100 sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The LW77 smartwatch is currently available only on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



