T800 Ultra 2 är en av de senaste 2023 Apple Watch Ultra 2 kloner som stöder Bluetooth -samtal till ett mycket billigt pris. Det är ett sportigt smartur som levereras med en 1,99-tums stor TFT-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP65 vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av T800 Ultra 2 Smart klocka:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya T800 Ultra 2 Titta fick en fyrkantig design som ser snygg ut, modern, och passar män och kvinnor. Mätning 45*40*10,7 mm och väger cirka 34 g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
T800 Ultra gen 2 Smart Watch Body är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna T800 Ultra2 Smart Watch har en 1,99-tums stor TFT-pekskärm krökt med 2,5D-glas och skapad med en upplösning av 320*386 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, gul, orange, och silverfärger.
Funktioner i T800 Ultra2 Smart Watch:

T800 Ultra 2 är ett IP65 -vattentätt smartur, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Gadgeten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna T800 Ultra gen 2 SmartWatch har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa direkt via ett smartwatch. Ytterligare funktioner är blodsyret Monitor blodtrycksmonitor, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har 360 batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 30 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
T800 Ultra 2 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | T800 Ultra2 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45*40*10.7mm |
| Vikt | 34g |
| Färger | Svart, Gul, Orange, Silver |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.99 Tum |
| Skärmupplösning | 320*386 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP65 Waterproof |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 360 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Hysfint |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 1.99-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The T800 Ultra 2 SmartWatch kommer snart att finnas tillgängligt på AliExpress till en prisklass mellan $10 till $20. Få det här
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023



