MT8 Ultra är en annan ny 2022 Apple Watch Ultra-klon som kostar mindre än $40. Det är en sportig smartklocka som fått en fyrkantig design med en 2,0-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, NFC åtkomstkontroll, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av MT8 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya MT8 Ultra-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och liknar Apple Watch Ultra. Mäter 49*41*13mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
MT8 Ultra smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna MT 8 Ultrasmart klocka använder en 2,0-tums stor IPS-pekskärm som stöder en alltid påslagen skärm och skapas med en upplösning på 396*484 pixlar. Den här gadgeten är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, orange, och grå färger.
Funktioner hos MT 8 Ultra smart klocka:

MT8 Ultra är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna Apple Watch Ultra-klon hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna MT8 Ultra smartwatch är utrustad med en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Termometer, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna bärbara är utrustad med en 450 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
MT8 Ultra Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | MT 8 Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*41*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Grå, Svart, Orange |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.0 Tum |
| Skärmupplösning | 396*484 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, 2.0-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, 5 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch MT8 Ultra finns just nu endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






