S58 är en annan nyhet 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,43-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, 1Vattentät bankomat, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av S58 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya S58-klocka har en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 45,6*45,6*10,2mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
S58 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna S 58 smart klocka har en 1,43-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Den här enheten är också packad med olika urtavlor och är endast tillgänglig i svart, vit, och rosa färger.
Funktioner hos S 58 Smart klocka:

S58 är en 1ATM vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna S58 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en SPO2 -blodsyremonitor, blodtrycksmätare, Multisportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. Denna bärbara har en 250 mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
S58 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | S58 klocka |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 45.6*45.6*10.2mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Vit, Rosa |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | 1Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 250 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Pubu Wear |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Det finns ingen inbyggd GPS
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch S58 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



