Ett par månader efter lanseringen av Zeblaze Btalk 3, Zeblaze är tillbaka igen och gav oss en ny smartklocka som heter Zeblaze Btalk 3 Pro. Den bärbara är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,43-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, +100 sportlägen, IP68 vattentät, och stöd Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Zeblaze Btalk 3 Pro Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya Zeblaze Btalk 3 Pro har en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 46,6*45,2*10,3mm och väger ca 38,6g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Zeblaze Btalk 3 Pro-kroppen är gjord av PC-plast medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Btalk 3 Pro-klockan har en 1,43-tums AMOLED touch retina-skärm böjd med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i blått, grå, och rosa färger.
Funktioner i Btalk 3 Pro SmartWatch:

Zeblaze Btalk 3 Pro är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Zeblaze Btalk 3 Pro smartwatch har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en SPO2 blodsyremätare, 100 sportlägen, övervakning av kvinnors hälsa, Stillasittande påminnelse, Fjärrkamera, Ring eller meddelande påminnelse, Appavisering, och mer. Denna bärbara har en 260 mAh batterikapacitet som kan hålla 7-14 dagar med normal användning och 30 Days of Standby Time.
DU KAN OCKSÅ GILLA:?
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2024
- 12 Bästa fristående smartklockor med simkort och wifi 2024
- 10 Bästa smartur med ?HD -kamera
Zeblaze Btalk 3 Pro smartwatch fullständiga specifikationer:
| Anordning | BTalk 3 Pro Watch |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46.6*45.2*10.3mm |
| Vikt | 38.6g |
| Färger | Blå, Rosa, Grå |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466*466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | – |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260 mAh |
| Normal användning | 7-14 Dagar |
| App | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, +100 Sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, +300 Titta på ansikten
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Denna Zeblaze Btalk 3 Pro smartwatch finns för närvarande på Aliexpress och Banggood till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kolla pris på Aliexpress
Kolla pris på Banggood
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






