S70 Max är en annan nyhet 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,62-tums TFT-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Mulri sportlägen, Kompass, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av S70 Max Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya S70 Max-klocka fick en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor.?Mäter 51*51*14mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida och tre knappar på vänster sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
S70 Max smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon och stål. Angående bildskärmen! Denna S70Max smarta klocka har en 1,62-tums IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 480 x 480 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svarta och silverfärger.
Funktioner hos S70Max Smart Watch:![]()

S70Max är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna S70Max smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Multi-sportlägen, Kompass, LED ficklampa, NFC åtkomstkontroll, en stillasittande påminnelse, En hitta telefon, och så vidare. Denna bärbara har en 420 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
S70 Max Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | S70Max klocka |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 51*51*14mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.62 Tum |
| Skärmupplösning | 480 x 480 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Nfc | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 420 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | HDFit Pro |
| Rem | Silikon, Stål |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 1.62 Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen, LED ficklampa
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch S70 Max är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



