LinWear S82 Ultra är en annan ny 2022 Apple Watch Ultra clone available out in the market at an affordable price. Det är en sportig smartklocka som fått en fyrkantig design med en 1,99-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of LinWear S82 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new S82 Ultra watch comes in a square shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*13mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The S82 Ultra smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This S82Ultra smart watch uses a 1.99-inch Large IPS touchscreen that supports an always-on display and is created with a resolution of 368*448 pixlar. Denna smartklocka är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och orangea färger.
Läs också:?5 Bästa Apple Watch Ultra Clones
Features of S82Ultra Smart Watch:

S82 Ultra is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna Apple Watch Ultra-klon hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This S82 Ultra smart watch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. This Apple Watch ultra clone is equipped with a 280 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
S82 Ultra Smartwatch Full Specs:
| Anordning | S828Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Orange, Svart |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.99 Tum |
| Skärmupplösning | 368*448 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.99-tum Stor skärm, Alltid på display, Bluetooth-samtal, 4 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The S82 Ultra smart watch is available right now only at Alibaba and Aliexprrss.
Kolla pris på Alibaba
Kontrollera priset på Aliexpress
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022






