U9 Plus is one of the latest 2023 Apple Watch Ultra clones that supports Bluetooth calling and compass at a cheap price. It is a sporty smartwatch that comes in a square shape with a 2.2-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, IP68 vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of U9 Plus WatchOS 10 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new U9 Plus watch got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*14,4mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The U9 Plus smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is of silicone. Angående bildskärmen! This U9Plus smart watch has a 2.2-inch Large IPS touchscreen covered with 2.5D glass and is created with a resolution of 320*385 pixlar. Detta smartur är också packat med en mängd vaktytor och finns i svart, grå, och orange färger.
Features of U9Plus Smart Watch:

U9 Plus is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Gadgeten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This U9 Plus smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är SPO2 blodsyremätare Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Kompass, NFC åtkomstkontroll, Multi-sportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna bärbara har en 450 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
U9 Plus Smartwatch Full Specs:
| Anordning | U9Plus |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*14.4mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange, Grå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.2 Tum |
| Skärmupplösning | 320*385 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1& V3.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.2-tum Stor IPS-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Kompass
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The U9 Plus smartwatch is currently available only on Aliexpres. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






