Efter ?Xiaomi Mi Band 9, Xiaomi kan börja tänka på att kasta Xiaomi Mi -band 10 i 2024. Enheten är ett fitnesstracker-armband som kan komma rektangulärt med en 1,72-tums AMOLED-skärm och kan vara utrustad med en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Nfc, 5Vattentät bankomat, och kan stödja Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Xiaomi Mi -band 10 Fullständiga specifikationer:
Än så länge! det finns inga rykten eller information om utseendet eller tekniska egenskaper hos Mi Band 10. Dock, vi kommer att lägga upp våra fullständiga förutsägelser om det kommande Xiaomi Band10.
| Anordning | Mi Band 10 |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 48*19*12mm |
| Vikt | 30g |
| Färger | Svart, Grön, Blå, Rosa, Vit, Orange |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.72 Tum |
| Skärmupplösning | 490*192 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Nfc | Ja |
| EKG | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Vattentät | 5Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 200mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| Appens namn | Zepp Life |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pris och släppdatum?
I själva verket! det finns ingen information om priset och releasedatumet för Xiaomi Mi Band 10. men vi förväntar oss att Xiaomi kommer att släppa Mi Band 10 i juni 2025 till en prisklass mellan $50 till $60.
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024




