After a few months of launching the Zeblaze GTS 2, Zeblaze is back again and brought us another new smartwatch with more features called Zeblaze stratos. This wearable is a sporty smartwatch with built-in GPS and equipped Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, 120 sportläge, 50M waterproof, Och många fler. Så låt dyka ner i alla detaljer.
Design of Zeblaze Stratos Smartwatch?

Som du ser på bilden ovan! This Zeblaze Stratos watch got a business sport design that looks stylish, modern, och lämplig för män och kvinnor.? Measuring 47*47*14mm and weighing about 60g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Den ansvarar för funktionen att slå på runback, gränssnittsväxling. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The wearable body is made out of fiber carbon surrounded by a zinc alloy bezel while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Stratos smartwatch has a 1.32inch Large TFT touch screen created with a resolution of 360 x 360 pixlar. This wearable is also packed with a variety of watch faces and supports customized dials.
Features of Zeblaze Stratos smart watch?

Zeblaze Stratos is a 50M waterproof smartwatch that offers protection up to a depth of 50 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. Förutom funktionerna som nämns ovan! This smartwatch built-in GPS sensor that allows you to track outdoor activities more accurately. Du kan spåra det täckta avståndet, de rutter du tar, och din plats. Ytterligare funktioner är SPO2 Blood Oxygen Monitor, 120 sportlägen, stillasittande påminnelse, Kompass, Bluetooth 5.0, Och många fler. This watch has a 580mAh battery capacity with 7 dagar med normal användning och 25 Days of Standby Time.
Zeblaze Stratos Smartwatch User manual:

After you get this Zeblaze Stratos flagship watch! Du måste följa dessa två enkla steg:
- Installera Zeroner?App?på din smartphone, som finns i både App Store och Play store.
- Para ihop din enhet med smartklockan via Bluetooth, då kommer Smartwatch-timingen att ställas in automatiskt.
Det är det!?Så nu kan du skicka samtal, synkronisera din kalender eller ta emot smartphoneaviseringar direkt från smartklockan, du kan också visa all data som samlats in av smartklockan, såsom puls, stegräkning, eller sömnkvalitet direkt till din smartphone för en större skärm och bättre dataanalys.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
ZEBLAZE Stratos Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Stratos |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47*47*14mm |
| Vikt | 60g |
| Färger | Svart, Blå, Grön |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.32Tum |
| Skärmupplösning | 360 x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | INGA |
| Mikrofon | INGA |
| Multisportläge | 120 Sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremätare | Ja |
| Termometer | Inga |
| Vattentät | 50M waterproof |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 580mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | Zeroner |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Lämplig för simning, Inbyggd GPS, Barometric altitude, 3 Slags hälsoövervakning, 120 Sportlägen
Nackdelar: Det stöder inte Bluetooth-samtal
Pris och tillgänglighet?
Zeblaze Stratos smartwatch is available right now only on Aliexpress and Banggood at different prices. Du kan välja?bästa pris för dig.
Kontrollera priset på Aliexpress
Kolla pris på Banggood
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






