Zorda OD7 är en annan ny 2024 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. Det är ett sportigt smartur som levereras med en 1,96-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av Zordai OD7 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya Zordai OD7-klocka fick en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 47¡Á38¡Á11mm och väger ca 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
OD7 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Zordai OD 7 Smart Watch har en 1,96-tums stor IPS-pekskärm krökt med 2,5D-glas och skapas med en upplösning av 320 x 384 pixlar. Denna klocka är också packad med en mängd olika klockytor och finns i svart, och silverfärger.
Funktioner hos OD 7 Smart klocka:

Zordai OD7 är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna OD7 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en SPO2 -blodsyremonitor, 159 sportlägen, EKG, Kompass, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna smartklocka har en 280mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Zordai OD7 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | AV 7 Titta |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47¡Á38¡Á11mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 320 x 384 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | INGA |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Fruktansvärd |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.96-tum stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 159 sportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Zordai OD7 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






