GEJIAN A70 är en av de senaste 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är ett sportigt smartur som kommer i fyrkantig form med en 1,96-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 100 sportlägen, Bluetooth-samtal, och stöder TWS-anslutning. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av GEJIAN A70 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya A70-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 54*42*12,8 mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
A70 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna A70 smarta klocka har en 1,96-tums stor IPS-pekskärm täckt med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 240*286 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och orangea färger.
Funktioner hos A70 Smart Watch:

A70 är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna A70 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, 100 sportlägen, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har en 600 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
A70 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | A70 klocka |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 54*42*12.8mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 240*286 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 600 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 1.96-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, +100 Idrottslägen, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch A70 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



