Lemuli Akak56 är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer i en cirkulär form med en 1,43-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 110 sportlägen, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av AK56 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya AK56-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 47*47*13mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Lemfo AK56 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen är av silikon, stål, och metall. Angående bildskärmen! Denna AK 56 smart klocka har en 1,43-tums IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 360 x 360 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, orange, silver, och grå färger.
Funktioner hos AK 56 Smart klocka:

AK56 är en IP67 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, så att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna AK56 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, 110 Sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.1, och så vidare. Denna bärbara har en 400 mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
AK56 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | OCH 56 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47*47*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Orange, Grå, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 360x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | 110 sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, +110 Idrottslägen, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch AK56 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



